Mis uudist?

13

Kolmapäeval, 16. oktoobril, valitses Vaida Põhikoolis eriline atmosfäär – kooli täitis värskelt küpsetatud leiva aroom ning õpilaste elevus. Koolis toimunud leivapäeva raames said õpilased proovida kätt leiva küpsetamises, valmistades nii traditsioonilisi kui ka tänapäevaseid leibu.

Lauale jõudsid tatra-, seemne-, juuretisest rukkileib ja karask, kuid lisaks võis maitsta ka moodsamaid versioone nagu banaani- ja gluteenivabad leivad. Õpilased õppisid õpetajate ja ka kooli koka juhendamisel leivaküpsetamise saladusi, järgides retsepte ja omandades praktilisi oskusi köögis toimetamisel.

Leivapäev pakkus osalejatele hulganisti toredaid hetki. Iga valminud leib sai peale küpsetamist kingituseks mõnele teisele klassile – sedasi saadi nii küpsetamise kui ka jagamise rõõmu.

Leivapäev tõestas taas, et ühine tegevus on parim viis õpilaste loovuse ja koostööoskuste arendamiseks. Leivaküpsetamise oskused jäävad kindlasti paljudele meelde ning loovad aluse edasisteks köögikatsetusteks.

Pilte leivapäevast leiad siit.

MeEgo CMS v5.3 © by MTÜ Kollane Maasikas 2004-2016 in 0.060 sek