Mis uudist?

DSC_0158_2500x1667_1_2450x1634

04. oktoobril toimus Vaida Põhikoolis traditsiooniline õpetajate päev, mille eesmärk oli tähistada õpetajate töö ja pühendumise olulisust ning pakkuda neile natuke puhkust tavapärasest õppetöö rutiinist. Päev algas pidulikus meeleolus, kui 9. klass tervitas õpetajaid hommikul fuajees, luues sellega südamliku ja rõõmsa õhkkonna kogu päevaks.

Õpetajate päeva raames said üheksandikud võimaluse astuda õpetajate rolli ning kogeda, mida tähendab olla klassi ees. Traditsiooniks saanud rollivahetus sai ametlikult kinnitatud päeva alguses, kui kooli direktor Piret Hallik andis oma ametiposti üle selleks päevaks Kaspar Mittile. Üheksandike rollivahetus hõlmas õpetajate ülesannete täitmist esimestes neljas tunnis ning õppetöö läbiviimist kogu koolile.

Päeva jooksul jagunesid üheksandike juhendatavad tunnid õpetajatele mitmeks põnevaks tegevuseks. Kahes esimeses tunnis said õpetajad võimaluse näidata oma teadmisi lõbusas viktoriinis ning arendada loovust meisterdamise töötoas, kus loodi värvikaid õhupalliloomi. Viktoriini ja meisterdamistunde viisid läbi päeva direktor Kaspar Mitt ja õppealajuhataja Robin Baumann, kes hoidsid meeleolu üleval ja innustasid õpetajaid aktiivselt kaasa lööma.

Lisaks toimus päeva puhul eriline üllatus: õpetajate päeva raames tuli kooli õpetajaid rõõmustama tuntud muusik Antti Kammiste. Tema esinemine andis kogu päevale erilise ja piduliku lõppakordi, pakkudes õpetajatele hetke, mil võtta aeg maha ja nautida meeleolukat kontserti. Antti Kammiste esitus tõi kuulajatele naeratuse näole ning pani klassiruumi üheskoos muusikarütmis kaasa elama.

Päeva lõpus toimus koolipere jaoks aktus, kus 9. klass andsid sümboolselt oma kohustused tagasi õpetajatele ja jagasid muljeid päevast, mil nad said klassi ees olla. Tseremoonia käigus arutati, milliseid väljakutseid õpetajaroll kaasa toob ja milliseid õppetunde nad selle käigus said. Kogemused ja emotsioonid olid mitmekesised, pakkudes üheksandikele väärtuslikku ülevaadet õpetajate igapäevatööst.

Õpetajate päeva pidulik lõpetamine tõi endaga kaasa ka tänusõnad ning mälestuseks kingitud pildi, mis jääb meenutama seda erilist päeva nii õpetajatele kui ka üheksandikele. Tänu sellistele sündmustele kasvab kogu kooliperes mõistmine ja austus üksteise töö ja panuse vastu, muutes Vaida Põhikooli kogukonna veelgi ühtsemaks.

Rohkem pilte õpetajate päevast leiad fotoalbumitest.

MeEgo CMS v5.3 © by MTÜ Kollane Maasikas 2004-2016 in 0.056 sek